Yeni Evinize Taşınırken Eşyalarınızın Yerleşimi

Yeni bir eve taşınmaya karar verdikten sonra taşıma işlemini tamamladığınızda, yeni evinize eşyaların nasıl yerleştirmeniz gerektiğini ve bu eşyaların uyumlu bir şekilde yerleştirilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için dikkat almanız gereken hususlar vardır. Bazı durumlarda taşındığınız ev eski evinizden boyut olarak küçük olabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman eski eşyalarınızı, yeni evinize yerleştirirken sorunlarortaya çıkabilir. Çünkü eşyalar taşındığınız eve sığmayabilir ve siz de sıkıntı yaşarsınız. Bunu önlemek için taşıma öncesinde eski eviniz ile yeni evinizin m2 ölçüsünü karşılaştırmanız gerekmektedir. Karşılaştırmayı doğru bir şekilde yaptığınız takdirde, yeni evinize taşınırken eşyaların yerleşimi hakkında oluşabilecek sorunları önleyebilirsiniz.

Yeni Evinize Taşınırken Eşyalarınızın Yerleşiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Eski evinizdeki eşyaları, yeni evinize yerleştirirken evin m2 boyutuna dikkat etmeniz gerektiğini yukarıda bahsetmiştik. Ancak sadece m2 boyutu bu konu hakkındaki sorunlarınızı çözmeye yetmeyebilir. Bunun yanında yeni evinizdeki odaların tiplerine ve bu odaların ayrı ayrı m2 boyutuna bakmanız oldukça önemlidir. Bu duruma örnek verecek olursak, eski evinizin yatak odasındaki eşyalar oldukça fazla ise ve bu yatak odasının m2 olarak yeni evdeki yatak odanızdan büyük ise, yeni evinizin eşyalarını yerleştirirken sorun yaşamanıza sebep olabilir. Sonuç olarak eski ve yeni evinizin m2 olarak benzerliğine dikkat etmeli ve ayrı ayrı odaların m2 ölçümüne de bakmanız gerekmektedir. Böylelikle sorun yaşama durumunda kalmayabilirsiniz.

Yeni Evinize Taşınırken Yeni Eşya Alınmalı Mıdır?

İnsanların birçoğu özellikle yeni eve taşınmak isteyenler taşınacakları evlere eski eşyalarını yerleştirmek yerine yeni eşya almayı düşünmektedir. Öyle ki kiralık olmayan yani satın aldığınız bir ev olduğunda, onun içerisine yeni eşyalarla döşemeyi düşünüyorsunuzdur. Burada şunu da belirtmeliyiz ki eşyalarınızı yakın bir tarihte aldıysanız, yeni eşyalar almanıza gerek olmayabilir. Bu eşyalarla da evinizde rahat bir şekilde dekore edebilirsiniz. Bu duruma örnek verecek olursak, beyaz eşyalarınız ve koltuk takımlarınız uzun süre kullanılabilmektedir. Çünkü buna dikkat edilerek üretilmektedirler. Beyaz eşyalarınız ve koltuk takımlarınızı bu sebepten dolayı yeni evinizde kullanabilirsiniz. Bazen eşyalar taşıma sırasında zarar görerek, çizilebilir ya da bir darbeye maruz kalabilir. Böyle olaylar yaşamamanız için eşyaları uygun şekilde yerleştirerek, paketlemenin doğru yapılması gerekmektedir. Bunların yanında elektronik ömrü kısa olan elektronik eşyalarınız da eski ise, yenisini alarak evinizde kullanabilirsiniz.

Yeni Evinize Eşyalar Sığmazsa Neler Yapılabilirsiniz?

Farklı bir eve taşınanların ortak sorunu olan bu durum, oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Bu durum ayrıca yeni evlerin büyük olması durumunda, eski eşyaların eve yetmemesi durumundan da kaynaklanabilir. Böyle sıkıntıların yaşanmasını önlemek için taşıma işlemini gerçekleştirmeden önlem almanız gerekmektedir. Yeni evinize eşyaların yerleşimi konusunda önceden bir inceleme yapmalısınız. Eğer eviniz büyükse ve mevcut eşyalarınızın yetmeyeceğini düşünüyorsanız, yeni eşyalar temin edebilirsiniz ya da eviniz küçükse sığmayan eşyaları başkasına verebilir ya da satarak yenisini alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir