Taşıma Sırasında Eşyaları Koruma Yolları

Ev taşıma işleminde maalesef ki eşyalarınız zarar görebilir. Eşyalarınızın özellikle de kırılacak eşya kolisindeki eşyaların kırılmasını istemiyorsanız önlemler alabilirsiniz. Bu önemlerden biri ise sigortalı nakliye firmasıyla çalışmaktır. Sigortalı nakliye firmalarıyla eşyalarınızı taşımak oldukça güven vericidir. Çünkü eğer eşyalarınıza taşıma sırasında bir zarar gelirse bu zararı nakliye firması karşılayacaktır. Fiyat olarak diğer nakliyelerden daha pahalı olmasıyla belki de kaçınmak istersiniz ama taşıma sürecinizi kolaylaştıran, size güven veren, bir sorun oluştuğunda dakikalar içerisinde çözüm önerisi bulan bu firmalarla çalışmak bu nedenlerden dolayı en fazla tercih edilen yöntem oluyor. Eşyalarınızın zarar görmemesi için alacağınız önlemlerden bir diğeri ise eşyaları doğru kolilemektir.

Ev Eşyaları Doğru Şekilde Nasıl Kolilenir?

Sigortalı nakliye fikri size pek uygun gelmediyse iş size düşer ve eşyaları doğru bir şekilde koliye koyarak onları koruyabilirsiniz. Eşyaların kırılmadan, zarar görmeden taşınması için paketleme işlemini düzgünce yapmanız gerekir. Örneğin, kırılacak eşyalarınızı strafor köpük ile veya hava baloncuklu koruma poşetiyle, bunları da bulamazsanız bol gazete ile sarmalısınız. Gazeteyi kırılacak eşyanın içine de doldurarak kırılma ihtimalini azaltabilirsiniz. Bu eşyalarınızın kolisi sıkışık olmamalıdır. Aynı zamanda kolilerin üzerine taşıyanların dikkat etmesi için kırılacak eşya notu düşmenizde fayda vardır. Taşınırken zarar gören eşyalardan bir diğeri de biblo ve tablolardır. Eğer bu eşyaların zarar görmesini istemezseniz nakliye firması yerine kendiniz de taşıyabilirsiniz. Özellikle tabloları siz de taşısanız bir örtüyle sarmanızda fayda vardır. Kendiniz uğraşmak istemiyorsanız doğru bir nakliye firması seçmeye özen gösterin.

Nakliye Firması Nasıl Seçilir?

Ev taşıma sürecinin en önemli faktörü de nakliye firmasıdır. Eğer nakliye firması kötü olursa hem taşıma sırasında çok sorun çıkacaktır hem de taşındıktan sonra eşyalarınızı kırık halde görmek sizleri çok yıpratacaktır. Taşınma sürecini kolaylaştırmak ve stressiz bir şekilde taşınmak istiyorsanız doğru nakliye firmasını tercih etmelisiniz. Bir nakliye firmasını seçeceğiniz zaman para odaklı olmayın. Eğer parayı öncelik haline getirirseniz, en ucuz bulduğunuz firmayı iyi sanıp tercih edersiniz ve çoğu zaman sonu üzücü bir şekilde biter. Nakliye firması seçerken, nakliye firmasını internette aratın ve kullanıcı yorumlarına bakın. Eğer kullanıcılar memnun kalmışsa o zaman bu firmayı seçebilirsiniz. Eğer nakliye arama sürecine girmek istemezseniz de en başta da dediğimiz gibi sigortalı nakliye firmalarını tercih edebilirsiniz. Kırılan eşyaların nakliye firması tarafından karşılanması için taşıma işlemi başlamadan önce eşyalarınızı kontrol edin.

Eşyaları Kontrol Etmeyi Unutmayın!

Bazı nakliye firmaları taşıma sırasında gerçekleşen eşyaların kırılmasını kabul etmeyebilir. Eşyaların belki de daha önceden kırık olduğunu size söyleyebilirler ve eşyaların öncesinde kırık olmadığını kanıtlayamadığınız için de kendilerini bu zararı karşılama yükümlülüğünden kurtarırlar. İşte bu olmasın diye özellikle değerli eşyaların kolide sağlam bir şekilde olduğunu kontrol edin ve gerekirse fotoğraflarını çekin. Sadece değerli eşyalarınızın değil büyük eşya sınıfına giren mobilyalarınızın da fotoğraflarını çekebilirsiniz. Herhangi bir şekilde kırılma olayını kabul etmezlerse bu fotoğrafı göstererek kanıt oluşturabilirsiniz. Bu sayede de kırılan eşyanızın zararını nakliye firmasına karşılatmış olursunuz. Bazı nakliye firmaları ise önceden gelip eşyalara göz atıp paketleme işlemini de kendilerinin yapabileceklerini söylerler. Eğer bu hizmeti almak isterseniz nakliye firmasıyla, kendi aranızda eşyaların hepsinin sağlam olduğuna dair bir sözleşme imzalayabilirsiniz. Bu da herhangi bir zarar görme olayının çözümünde etkili olacaktır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir