Şehirlerarası Nakliyat Fiyatları

Şehirlerarası nakliyat hepimizin hayatında bir kez de olsa yaşamak durumunda kalacağı bir deneyimdir. Kimi iş için kimi aile için veya başka bir sebepten dolayı yaşadığı şehirden başka bir şehre taşınmak durumunda kalmıştır. Bu süreçte ise yaşadığı şehirdeki düzeni yeni yaşayacağı şehre taşımak için şehirlerarası nakliyat firmaları aramaya başlamıştır. Bu firmaların ücretlerini aramaya başlamıştır. Bizler de bugün bu yazımızda bu araştırmalarınızın kolay olması için hem şehirlerarası nakliyat firmalarının ücretlerinden bahsedeceğiz hem de şehirlerarası nakliyat sürecinde dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan bahsedeceğiz. Şehirlerarası nakliyat fiyatları km, eşyaların çokluğu, araç büyüklüğü ve oda sayısına göre farklılık göstermektedir. Ortalama olarak şehirlerarası nakliyat fiyatları 4.500 TL’den başlamaktadır.

Şehirlerarası Nakliyat Ücretleri Ne Kadardır?

Şehirlerarası taşımacılık normal taşınmalardan biraz daha stresli geçebilir ama iyi bir firmayla anlaşırsanız bu stresiniz ortadan kalkacaktır. İyi firmaları ise pek de ucuz bulmayabilirsiniz ama orta yollu bir fiyata sahip olan nakliye firmaları da size aynı özeni gösterecektir. Şehirlerarası nakliyat fiyatları ilk önce km bazlı hesaplanır. Ardından eşyaların çokluğu / azlığı bu fiyatı etkiler sonrasında ise oda sayısı da bu miktarı etkiler ve ortaya fiyat çıkarılır. Örnek vermek gerekirse, İstanbul’dan Adana’ya 1+1 oda sayısı ve orta boy araca sığacak kadar eşyaların olması halinde ödenecek fiyat tutarı 4.000 TL olarak bilinir. Oda sayısı 2+1 olunca ise 4.900 TL’ye yükselir bu fiyat. Eğer oda sayısı 3+1 olursa araç sınıfı da büyük araç olarak değiştirilir ve nakliyat ücreti en az 5.000 TL olarak belirlenir.

Şehirlerarası Nakliyatta Km Fiyatı Ne Kadardır?

Şehirlerarası taşıma sürecindeyseniz bu taşınma ücretini etkileyen en önemli faktör km’dir. Eğer evinizi veya ofisinizi bir kamyon ile taşıtmak isterseniz km başına 6- 8 lira arasında bir fiyat ödenir. Örneğin, 200 km’lik bir uzaklığa en az 1.200 TL en fazla ise 1.600 TL ödenmektedir. Bu tabii ki sadece km parasıdır. Eşyalarınız fazla olması, ev taşıyorsanız oda sayısı da bu fiyatı oldukça etkileyecektir. Bazı nakliye firmalarının o aya özel veya o haftaya özel indirimleri bulunmaktadır. Bu indirimler %30 gibi ciddi oranda indirimlerdir. Bunlardan yararlanarak İstanbul’dan Ankara’ya 2+1 oda ve orta boy araç tercih ederek 4.000 TL gibi uygun bir fiyata taşınabilirsiniz.

Şehirlerarası Nakliyat Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şehirlerarası taşımacılık sürecinde ve nakliye firması seçiminde oldukça dikkat etmelisiniz. Özellikle de eşyalarınızın zarar görmemesi için nakliyat firmasını özenle seçmelisiniz. Bu firmaları seçerken ilk dikkat etmeniz gereken bu firmanın kurumsal bir şekilde çalışma anlayışının olmasıdır. Bu şekilde çalışan firmalar işlerini daha iyi yerine getirmektedir. İşlerini iyi bir şekilde yaptıkları için de eşyalarınız herhangi bir zarar görmeyecektir. Eğer olur da ufak bir iş kazası sonunda eşyalarınız zarar görürse kurumsallık anlayışı dolayısıyla zararınızı hiçbir zorluk çıkarmadan karşılayacaklardır. Ayrıca nakliyat firmalarını seçerken sigortalı olanları seçmeniz de çok daha fayda vardır. Çünkü bu sayede eşyalarınıza bir zarar gelirse %100 bu zarar karşılanacaktır. Sizler de bu bilgi sayesinde stressiz bir şekilde taşınma sürecini atlatabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir