Nakliyat İşçisi Veya Hamal Bul

İlk kez taşınacaksınız ancak yardım edecek biri bulamıyor musunuz? Eşyanız çok mu? O zaman bu yazımız tam size göre.

Hem ticari hem de bireysel taşınmalar için pek çok seçenek vardır. Evden eve nakliyat, asansörlü nakliyat ve parça nakliyat gibi seçeneklerden yararlanmanız mümkündür. Ancak çok fazla eşyanız yoksa, az depolama ihtiyacınız varsa, nakliyat işçisi bulabilirsiniz. Genellikle nakliye şirketleri bir kişiyi taşınma işleminiz için görevlendirir. Eğer bu şekilde anlaşamıyorsanız, internet üzerinden bir ilan yayınlayabilirsiniz. İlan sonucunda size yardım edecek ve daha ucuza işinizi halledebilecek pek çok kişi olacaktır. Şehirden şehre, eşya miktarına, nakliye ücretine göre bir hamal ve bir nakliyat işçisi bulmak kolaydır.

Evden Eve Nakliyat Nedir?

İş sebebiyle şehirler içi ve şehirler arası taşınan kişi sayısı oldukça fazladır. İşin en zor kısmı ise, kurulu düzeni bir başka yaşam alanına taşımaktır. Kırılmadan, çizilmeden, bozulmadan, dökülmeden eşya taşımanın tek bir seçeneği vardır; evden eve nakliyat. Birçok işçi ve büyük depolama alanları sayesinde istediğiniz zaman istediğiniz kadar eşyayı taşımanız mümkündür. Bireysel taşımacılıktan ziyade daha çok tercih edilen bu sistem, oldukça tasarrufludur. Birçok firmadan çeşitli fiyat teklifleri alabilirsiniz. Güvenilir olan ve daha önce mutlaka taşımacılık geçmişi olan nakliyat sistemleri tercih edilmelidir. Eşya miktarı, il, ilçe, mahalle arasındaki mesafe, taşıma şekli nakliyat ücretini belirler.

Eşyalarınızın Kırılmaması İçin Basit İpuçları

Taşınacaksınız ama eşyalarınız kırılır diye endişeli misiniz? Nasıl paketleme yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bu yazımız sayesinde pek çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Taşınma işlemi zahmetli, yorucu, maliyetli olan bir işlemdir. Taşıma işleminin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için paketleme oldukça önemlidir. Paketlenecek kırılabilir eşyalar için karton kutular alınıp alt kısmı birçok kez bantlanmalıdır. İç kısmında köpük ya da kalın bir örtü serilmelidir. Bu sayede paket yere düştüğü zaman hasar minimum olacaktır. Kırılabilir eşyalar tek tek bez, kağıt ya da gazeteye sarılıp yerleştirilmeli, asla üst üste koyulmamalıdır. Kırılacak eşyalar bulunan kolinin üzerinde ‘’dikkat, kırılabilir’’ yazısı büyük bir şekilde yazılmalıdır.

Nakliyat Paketleme Nedir?

Taşınma için en önemli unsur, paketlemedir. Paketleme sayesinde eşyalar daha güvenli bir şekilde yeni adrese ulaşır. İlk kez taşınanların oldukça problem yaşadığı bu konu aynı zamanda oldukça ciddi maddi kayıplara yol açabilir. Eğer tecrübesizseniz ve paketleme işlemini başarıyla tamamlayacağınızı düşünmüyorsanız, mutlaka bir nakliye firmasının paketleme hizmetinden yararlanmalısınız. Bu sistem sayesinde eşyalarınız dayanıklı ambalajlar ile özenle kaplanır. Her eşya tek tek kutulara yerleştirilir. Kutuların üzerlerine oda adı yazılır. Profesyonel paketleme sayesinde maddi hasara uğramak imkansızdır. Eğer siz de ilk kez taşınacaksanız ve kırılacak pek çok eşyanız varsa, nakliyat paketleme hizmeti sayesinde güvenli bir şekilde taşınabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir