0532 208 07 81 Tüm Türkiye'ye Nakliye Hizmeti 444 90 43
tr

Mobilya Taşırken Dikkat Edilecek Şeyler

06.10.2021
380
pelikan

Mobilya Taşırken Dikkat Edilecek Şeyler

Mobilya taşımak çok zahmetli işlerden bir tanesidir. Mobilyalar taşınma sırasında sıkıntı çıkarabilmektedir. Hem ağır olmaları hem de kırılabilir olmaları yönünden, taşıma esnasında daha özenli olunması gerekir. Mobilyaları taşırken dikkat edilmesi gereken başka bir konu ise, her parçasının ayrı ayrı özenle birbirini çizmeden taşınması olmalıdır. Bazı mobilyalar çizilmeye müsait olmakta, bazıları ise sivri uçları nedeniyle diğerlerini çizebilmektir. Taşıma sırasında sivri uçlu eşyaları, diğer eşyalarla taşımamak gerekmektedir. Eşyalarınız arasında hem maddi açıdan çok pahalı hem de maneviyatı yüksek olanlar bulunabilir. Taşınma sırasında bu eşyaların da ciddi zararlar alabilme olasılığı vardır. Bu yüzden mobilya taşırken dikkat edilecek şeyler konusuna hakkında bilgi sahibi olmanız ve bu konuyu titizlikle yönetmeniz gerekmektedir. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise, mobilyalarınızın dokusudur. Bu yüzden mobilyaları taşırken dokularına hesaba katmanız size fayda sağlayacaktır.

Demonte Mobilyaları Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde sıklıkla tercih edilen demonte mobilyalar, taşıma sırasında hem boyutları yönünden hem de taşınabilirlik açısından tercih edilmektedir. Taşıma yönünden fark yaratarak, insanlara fayda sağlamaktadır. Demonte mobilyaların taşıma sırasında kırılma ihtimali çok azdır ve taşırken yer sıkıntısı çekmezsiniz. Mobilyalarınızı taşımadan önce montelendiyse, onları sökerek, taşıma açısından daha rahat hareket edebilirsiniz. Söktüğünüz parçaları ayrı olacak şekilde paketlemeli ve kırılma ihtimaline karşı önlem almalısınız. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir başka husus, mobilyalarla, metal eşyaların aynı anda taşınmamasıdır. Metal eşyaların, mobilyaları çizmesi oldukça sık rastlanan bir durumdur. Yeni evinize gelen demonte mobilyalarınızı tekrar birleştirmek için aletlerinizi hazır bulundurmalısınız. Taşınma sırasında bu konuya ayrıca dikkat etmeniz size yarar sağlayacaktır.

Mobilyaları Taşırken Doğru Paketleme Nasıl Yapılır?

 • Mobilyalarınızın sivri uçlarını ve diğer eşyalara zarar verecek çıkıntılarını sökmelisiniz.
 • Mobilyalarınızı tek başına taşımak, riskli olabilmektedir. Tek başınıza taşımaya çalışmamalısınız.
 • Mobilyalarınızı söktükten sonra karton kutularla taşıyabilirsiniz.
 • Mobilya ayaklarını sökerek taşımalısınız.
 • Mobilyalarınız monte edebilir durumda ise, taşıma kolaylığı ve kırılma sorununu azaltmak için sökerek taşımalısınız.
 • Mobilyalarınızın dokusu, cam veya aynalı formdaysa, mutlaka sökmelisiniz. Bunları söktükten sonra, balonlu naylon ve karton kutulara koymalısınız.
 • Mobilyalarınızın taşıma sırasında kirlenip leke tutmaması için özenli bir şekilde paketlenmesini yapmalısınız.
 • Mobilyalarınızın kapaklarını, raflarını sökerek taşımak, mobilyalarınız için sağlıklı bir tercih olacaktır.

Mobilyaları Taşırken Sakatlanma Yaşamamak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Mobilyaları taşırken dengenin sağlanmaması ve yanlış taşıma teknikleri yaralanmanıza yol açabilir. Bu yüzden eşyalarınızı taşırken, taşıma kurallarını öğrenmeli ve gerekli ekipmanları kullanmalısınız. Taşıma sırasında güvenliğinizi tehlikeye atacak adımlardan uzak durmalısınız. Eşyalarınızı taşırken yapacağız en büyük hata bütün yükü tek tarafa vermenizdir. Bu yüzden vücudunuzu tanımalı ve belinize fazla ağırlık vermemelisiniz. Taşıma sırasında ciddi zararlar alabilirsiniz. Koordinasyon iyi sağlanmalı ve eşyalar konutlara uygun şekilde taşınmalıdır.

Mobilyaları Taşırken Kullanılacak Araç Nasıl Olmalıdır?

Mobilyalarınızı taşıyacağız aracı uygun seçmelisiniz. Eşyalarınızın çok olması ve aracınızın taşıma kapasitesi oldukça önemlidir. Eşyalarınızın boyutu ve miktarına bakılarak, araç kapasitesi seçilmelidir. Fazla ve ağır eşyalarınız mevcutsa, taşıma işlemini yapacağınız araç geniş ve rahat olmalıdır. Dar bir araç seçerseniz, eşyalarınız da kırılma ve çizilme gibi sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz artacaktır.

Küçük Mobilyaları Taşırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar Nelerdir?

Küçük mobilyaları taşımak, diğer eşyaları taşımaktan çok daha kolaydır. Küçük mobilya taşımak için fazla kişiye gerek duyulmamaktadır. Eşyaların istiflenmesi önceden planlanmalıdır. Taşınacak küçük eşyalar, listelerle kontrol edilmelidir. Çünkü genellikle unutulan diğer eşyalara karışma olayları ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Küçük mobilyaları taşıma işlemi, daha büyük olan eşyalara göre daha uygun fiyatlarda gerçekleşmektedir.

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  ARA