0532 237 12 41 Tüm Türkiye'ye Nakliye Hizmeti 444 90 43
tr

Kurumsal

Anasayfa » Kurumsal

Ev Taşımasında Pratik İpuçları

Kişiler; evlerinden sıkıldıkları için, atanma gibi durumlar yaşadıkları için, kendilerini daha iyi hissedecekleri bir yer buldukları için, farklı şehirlerde daha iyi iş imkanları yakaladıkları için ve bunun gibi bir çok sebeple karşılaştıkları için evlerini değiştiriyor. Evlerini değiştirmek isteyen kişilerin en büyük problemi iste nakliyatı nasıl yapacakları oluyor. Çünkü çok fazla eşyaya sahip olan kişiler, eşyalarına zarar gelmesini istemezler. Bu kişiler için ev taşımasında pratik ipuçlarından bahsetmeliyiz. Bu pratik ipuçları evlerinizi taşımanızda size yardımcı olacak ve işlerinizin yükünü hafifletecektir. Ev taşımasında kullanılan pratik ipuçlarını nelerdir? Aşağıda hep birlikte inceleyelim:

  • Öncelikle bir taşınma planı hazırlamalısınız. Taşınma planınızda nereden nereye taşınacağınız, hangi gün taşınacağınız gibi unsurların bulunması taşınmanız için avantaj oluşturacaktır.
  • Sonrasında bir eşya listesi hazırlamalısınız. Kırılgan eşyalarınızı farklı bir kutuya stoklarken kırılmayacak olan eşyaları farklı bir kutuya stoklayabilirsiniz. Bu sizin aradığınız eşyayı kolaylıkla bulabilmenizde yardımcı olur. Taşındıktan sonra ise eşyalarınızı kontrol edebilir ve bir eksiklik olup olmadığını hızlı bir şekilde anlayabilirsiniz.
  • Eğer kullanmadığınız, ileride de kullanmayı düşünmediğiniz eşyalarınız bulunuyor ise bu eşyalarınızdan kurtulun. Bu eşyalarınızdan kurtulmanız taşınma sırasında daha az işle uğraşmanızı sağlar ve daha az yorulursunuz. Aynı zamanda, zamandan tasarruf edebilir ve çok daha hızlı bir şekilde yerleşebilirsiniz.
  • Bulunduğunuz evdeki aboneliklerinizi iptal etmeniz gerekmektedir çünkü yeni evinizde de bir abonelik oluşturacaksınız. Bu size maddiyat açısından avantaj sağlar. Böylelikle fazla faturalarınızdan kurtulursunuz. Kişiler aboneliklerini iptal ettirmeyi unuttukları için böyle problemler ile sıklıkla karşılaşabiliyor. Bu nedenle bu konuya extra bir önem vermenizi öneriyoruz.
  • Güvenilir ve sigortanızı yaptıracak olan bir nakliyat firması ile anlaşın. Özellikle sigorta yaptırmanız taşınma aşamasında büyük önem arz etmektedir. Çünkü taşınma esnasında eşyalarınız birtakım hasarlar alabilir. Bu hasarları sigorta karşılar.
  • Eşyalarınızı kolilere koyma aşamasında ise kutuların üzerine ufak tefek notlar düşerek hangi eşyanızın hangi kolide bulunduğunu hızlıca anlayabilirsiniz.

Ev taşıması için en pratik diyebileceğimiz ipuçlarını sizlerle paylaştık. Daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler firmamızla iletişime geçebilirler.

Ev Taşımasında İpuçlarından Faydalanmanız İçin 3 Neden

Taşınmak isteyen kişilerin en geç 30 gün öncesinden taşınma hazırlıklarına başlamaları tavsiye ediliyor. Çünkü bu iş biraz uzun bir süreç gerektiriyor. Bu süreç için bize birçok ipucu önerisi gerekiyor. Peki, neden ipuçlarına ihtiyaç duyarız? Bu ipuçları ne işimize yarayacak? 3 nedenle ipuçlarının ne işimize yaracağını aşağıda anlatalım:

  1. Eşyalarınızı hızlı ve kolay bir şekilde bulabilmeniz için kolileme işini parçalara bölerek yapmalısınız. Nasıl mı? Üst kılık kıyafetinizi ve alt kılık kıyafetinizi ayrı ayrı kolilemek gibi. Bu size zaman bakımından büyük bir avantaj sağlayacaktır. Zamandan tasarruf etmek istiyor iseniz bu ipucundan faydalanabilirsiniz.
  2. Taşınırken mutlaka kırılgan olan eşyalarınızı da yanınıza almak isteyeceksiniz. Bu eşyalarınızı gazeteye sarmanız ya da çok sağlam bir ambalajla kaplamanız durumunda kırılgan eşyalarınızın kırılmasını engellemeniz olası olacaktır. Bu da eşya kaybı yaşamamak için verdiğimiz bir ipucudur.
  3. Taşınırken eşyalarınızın kaybolmasını istemiyor iseniz bir liste yapmanız da bir ipucudur. Bu liste sayesinde hangi eşyanızın kaybolduğunu hızlıca tespit edebilir ve sigortadan karşılamasını isteyebilirsiniz. Bu size maddi açıdan büyük avantaj sağlar.

Ev taşımasında ipuçları bu şekilde olup bu gibi daha sayabileceğimiz birçok sebepten dolayı ipuçlarını kullanmalıyız. Ayrıca ev taşımasında kullanacağınız ipuçları maddi bakımdan sizi yormaz. Bu yönden de tasarrufludur. Siz de ev taşıması yapacaksanız bu ipuçlarından faydalanın ve hayatınızı kolaylaştırın!

ARA