0532 237 12 41 Tüm Türkiye'ye Nakliye Hizmeti 444 90 43
tr

Kırılacak Eşyalar Nasıl Paketlenir

06.10.2021
403

Kırılacak Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Ev taşıma veya ofis taşıma sürecini en stresli hale getiren şey hassas ve taşınma sırasında kırılacak eşyalardır. Bu eşyalar tüm taşınma süresince size stres yaratır ve sürecin zorlu geçmesine neden olur. Eğer bu eşyaların doğru bir şekilde paketlenmesinin püf noktalarını bilirseniz böyle bir durumla karşılaşmazsınız ve taşınma süreciniz oldukça kolay geçer. Bu yazımızda sizlere kırılacak eşya kategorisine giren bu eşyaların paketlenmesinin nasıl yapılacağını anlatacağız. İlk olarak bu eşyalarınızı paketlemeden önce diğer eşyalardan farklı bir yerde biriktirin. Ardından eğer bulabilirseniz mobilyacılardan strafor köpük isteyin. Bu köpüğün arasına kırılmasını en çok istemediğiniz hem maddi açıdan değerli hem de manevi açıdan değerli olan eşyalarını koyabilirsiniz.

Kırılacak Eşyalar Koliye Nasıl Koyulmalıdır?

Eşyalarınızı strafor köpükle sardıktan sonra koliye sıkışık olmayacak şekilde koymanızda fayda vardır. Çünkü çok fazla sıkıştırdığınızda da kutu içerisindeki baskı nedeniyle eşyalarınız kırılabilir. Ayrıca bu eşyaları dik bir şekilde koyun. Eğer kırılacak eşyalarınız için strafor köpük bulamadıysanız mobilya satan mağazaların birçoğunda hava baloncuklu poşetler bulunur. Bunlar da kırılacak eşyaları koruma konusunda en az strafor köpük kadar etkilidir. Olur da bu poşetlerden de bulamazsanız veya yeterince bulamazsanız kırılacak eşyalarınızı gazete kağıtlarıyla birkaç kat sarın ve bardak gibi vazo gibi eşyaların içlerini de bu kağıtla doldurun. Bu işlem de eşyalarınızın korunması için oldukça etkilidir. Eşyalarınızı bu şekilde paketledikten sonra bu kolilerin üzerine dikkat çeken bir renk ile örneğin kırmızı bir kalem ile dikkat kırılacak eşya diye bir not yazabilirsiniz.

Kırılacak Eşyalar İçin Koli Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Kırılacak eşyalarınızın taşıma sürecinde kırılmasını engelleyecek diğer faktör de içinde bulunduğu kolidir. Kolinin boyu küçük boy olursa eşyalar için de sıkışacaktır ve hareket ettirdiğiniz sırada kırılacaktır. Bu nedenle de koli boyu orta boy olmalıdır. Ama eşyalarınız büyük ise koli boyunu büyük boy seçebilirsiniz. Kolinin alt tabanın da sağlam olması çok önemlidir. Her ne kadar sağlam gibi dursa da içerisindeki ağırlığı kaldıramayıp alttan yırtılabilir. Bu nedenle koliye eşyalarınızı koymadan önce alt tabanını da birkaç kez bantlayarak sağlamlaştırabilirsiniz. Koliyi mağazadan alıyorsanız ıslanmamış, yıpranmamış koliler olmasına özen gösterin. Kolinin tabanına havlu da koyarak hem daha sağlam bir koli elde edersiniz hem de kırılacak eşyalar için yumuşak bir zemin elde etmiş olursunuz.

Kırılacak Eşyaları Paketlemenin Püf Noktaları Nelerdir?

Kırılacak eşyalarınızı paketlerken kağıt yerine havlu da kullanabilirsiniz. Hatta havluları bazı büyük eşya kategorisine giren eşyalar için de kullanabilirsiniz. Üstlerinin çizilmemesi için. Havlular yumuşak ve kalın oldukları için kırılacak eşyaları daha iyi korurlar. Ya da isterseniz eşyalarınızı gazete kağıdı ile iyice sardıktan sonra kolinin içerisinde kalan boşluklara havlularınızı koyarak koli içerisinde bir yumuşaklık kazanabilirsiniz. Yemek takımı, porselen tabak gibi ürünleri de aynı koli içerisinde ve aralarına havlu ya da gazete kağıdı koyarak paketlemelisiniz. Kutunun içerisinde kalan boşlukları ise tabakların kaymaması için kâğıtlarla doldurabilirsiniz. Kırılacak eşya kutularının daha yavaş ve özenli taşınması için kutuların üzerine dikkat çekici etiketler yapıştırabilir ve taşıyanlardan bu konuda özen göstermelerini isteyebilirsiniz.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    ARA