İzmir İstanbul Evden Eve Nakliyat İçin Öneriler

Şehirlerarası taşımacılık hepimizin hayatında bir kez olsun deneyimlediği bir durumdur. Bu durum kimi zaman iş için kimi zaman da aile için yaşanılan bir durumdur. Sizler de eğer şehirlerarası taşınma sürecine girdiyseniz yazımız bu zorlu süreçte sizlere yardımcı olacaktır. Eğer İzmir’den İstanbul’a evinizi taşıyacaksanız bu süreç için bilmeniz gerekenler vardır. Öncelikle evinizi taşıması için bir nakliye firması ile anlaşmanız gerekir. Nakliye firmasını nasıl seçmeniz gerektiğini de yazımızın devamında anlatacağız. Nakliye firmasını ayarladıktan sonra ise eviniz içine sıra geliyor. Ev eşyalarınızı paketlemek için bir plan oluşturmalısınız. Bu plan sayesinde evinizdeki eşyaları kolilerken hiç strese girmeyecek ve fazladan yorulmayacaksınız.

Şehirlerarası Taşımacılıkta Taşınma Planı Nasıl Olmalıdır?

Taşınma sürecinizi kolaylaştıracak planlı kolileme yöntemi oldukça basittir. Öncelikle evinizdeki tüm eşyalara bir göz atın. Göz attıktan sonra kırılacak eşya, az kullanılan eşyalar,  biblolar, tablolar, kıyafetler ve mobilyalar olarak eşyalarınızı kategorize edin. Ardından ilk olarak kırılacak eşyaları kolilemeye başlayın. Kırılacak eşyalarınızı kolilerken strafor köpük kullanmanız o eşyaların yolda kırılmasını engelleyecektir. Eğer strafor köpük bulamazsanız bu eşyaları gazete ile iyice sarın. Ardından ise kutuların üzerine uyarı yazısı yazın. Bu kırılacak eşya kutularını odanın bir köşesinde biriktirin. Buraya sadece kırılacak eşya kutularını koyun. Ardından bu süreçte daha az kullanacağınız gümüşlük eşyalarını, kitaplarınızı ve dergilerinizi kolileyin ve onları da odanızın ayrı bir köşesinde biriktirin. Kutuları bu şekilde biriktirmeniz diğer evde yerleştirme işleminizde de fayda sağlayacaktır.

İzmir İstanbul Evden Eve Nakliyat Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinizi taşırken rol oynayacak olan en önemli faktör, nakliyat firmasıdır. Bu firmaları seçerken sadece ucuz olmasına dikkat ederseniz bu sefer de eşyalarınızın özensiz bir şekilde taşınması durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bir nakliyat firması seçerken önceliğiniz fiyat olmamalıdır. Nakliyat firmasının kurumsal bir firma olmasına, kırılacak eşyaların zararını ödeyip/ ödemediğine dikkat etmelisiniz. Firma eğer kurumsal ise zaten eşyalarınızı güvence altına almak için bir belge de imzalayacaktır. Sizler de bu sayede taşınma stresinizi azaltabilirsiniz. Ayrıca bu kurumsal firmaların paketleme hizmeti de bulunmaktadır. Dilerseniz fiyat farkını verip kolileme işlemini de bu uzman firmaya bırakabilirsiniz. Tüm bu durumlar hem sizin yorulmamanızı sağlar hem de taşınma stresi yaşamamanızı sağlar.

İzmir İstanbul Evden Eve Nakliyat Firması Ücretleri Ne Kadardır?

İzmir’den İstanbul’a ev taşıyacağınız zaman nakliyat ücreti değişkenlik gösterebilir. Çünkü nakliyat ücretlerinin belirli bir kuralı vardır. Örneğin, kamyon ile taşıma işlemi gerçekleşecekse km başına en az 6 TL en fazla ise 8 TL araç parası istenmektedir. Ardından ise eşyaların miktarı önemlidir. Çünkü eşyaların miktarı hem oda sayısını belirler hem de taşıma işlemini gerçekleştirecek aracın büyük boy araç mı, orta boy araç mı, yoksa küçük boy araç mı olacağını da belirler. İzmir İstanbul evden eve nakliyat işleminde eviniz 1+1 ev ise ve eşyalarınız orta boy araca sığıyorsa 4.000 TL tutarında olacaktır. Eğer eviniz 2+1 ve ev eşyalarınız orta boy ise 4.500 TL, eviniz 3+1 ve eşyalarınız büyük boy araçla taşınacak ise 5.000 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir