0532 237 12 41 Tüm Türkiye'ye Nakliye Hizmeti 444 90 43
tr

İlk Defa Taşınacaklar İçin Kolay Taşınma Rehberi

13.04.2022
170
pelikan

 

İlk Defa Taşınacaklar İçin Kolay Taşınma Rehberi

Taşınma işlemleri uzun yıllar içerisinde yalnızca birkaç kez gerçekleşir. Bu durum da son derece yorucu ve zahmetli olabilmektedir. Pek çok insan taşınmadan önce nereden başlayacağını bilemez ve kararsız kalır. Bu kararsızlık hem zaman kaybına yol açar hem de doğru planlama yapılamamasına. Belki de uzun zaman sonra bulunan daha uygun bir eve taşınma fikri bir yandan heyecanlandırırken diğer yandan da gerginlik yaşanmasına yol açabilir. Bu gibi durumda taşınmak için doğru planlama yapılmalıdır. Yeni taşınacağınız evin büyüklüğünü hesaplamak buna göre eşya taşımak ve gerekiyorsa ona göre temin yapmak son derece önemlidir.Taşınma işlemleri karmaşık görünsede doğru planlama sayesinde başınız ağrımadan bu eylemi rahatlıkla atlatabilirsiniz.

 • Taşınma Planı Yapmadan İşe Başlamayın

Taşınma işlemi yapmadan önce nereden başlayacağına karar vermeli ve ona göre işleme başlamalısınız. Bir yerden adım atmak önemlidir fakat nereden başlayacağını bilmek daha önemlidir.Taşınma işlemlerinizi başlatırken doğru ve size en uygun nakliye firmasını bulup, taşınacağınız günü belirlemelisiniz. Bu kararlaşmanın ardından taşınma günü gelene kadar eşyalarınızı paketlemeli ve belli bir sınıflandırma yapmalısınız. Eğer paketleme işlemlerini yapamıyorsanız size en uygun olan nakliye firmasını belirlerken kolileme işlemleri yapıp yapmadığını öğrenmeniz son derece faydalı olacaktır.Hem şehir içi hem de şehirler arası taşımacılık yapan Pelikan Nakliyat, sizin için eşyalarınızı doğru ve dikkatli bir şekilde paketleme ve kolileme işlemleri yapmaktadır. Bununla beraber taşınacağınız evin kaçıncı katta olduğu da önemli değildir. Asansörlü taşımacılık sistemleri ile sorunsuz ve hasarsız taşıma işlemleri gerçekleştirebilmektedirler.

 • Eşya Paketlerken Dikkatli Olun

Taşınma işlemlerinde kolileme ve paketleme son derece önemlidir. Hangi eşyaların yeni eve gideceği hangilerinin ise kalacağını belirlemek gerekmektedir. Eskiyen veya fazlalık olarak gözünüze çarpan eşyaları bir kenara ayırmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Fazlalık eşyaları sınıflandırarak bir kenara ayırarak kalan eşyalarınızı doğru ve sistematik bir şekilde paketleyebilirsiniz. Bu sayede hem sırtınıza yük olan paketleme ve kolileme işlemlerinden kurtulmuş olursunuz hem de işlerinizi hafifletirsiniz. Bazı durumlarda ise, az eşya taşımak mali açıdan da tasarruf sağlamaya yarar. Gereksiz ve çok eşyalardansa tam da ihtiyaç duyulan eşyaların taşınması hem yükünüzü azaltır hem de ekonomik anlamda sizi rahatlatır.

 • Taşınacağınız Evin Abonelik Sistemlerini Kapatın

Taşınma telaşından birçok insanın aklına gelmese de abonelik işlemleri zaman geçtikçe başınızı ağrıtabilir. Taşınacağınız evin su, doğalgaz, elektrik, telefon veya internet gibi aboneliklerini kapattığınızdan emin olun. Bu sayede ileri zamanlarda sizi rahatsız edecek durumlarla karşılaşmazsınız.

 • Önemli Eşyaları Kendiniz Taşıyın

Değerli mücevherler, nakit para, altın ya da pasaport, kimlik gibi önemli evrakları ve eşyaları kendiniz taşıyın. Bu gibi durumda hem kaybolma riskini engellersiniz hem de aklınızda soru işaretleri kalmaz.

 • Taşınacağınız Evin Adres Güncellemesini Yapın

Son yıllarda sıklaşan internet alışverişlerinden tutun da resmi evraklara kadar birçok evrak evlerimize geliyor. Bu durumda herhangi bir aksaklık yaşanmaması için ve eski evinize taşınacak kişilerin herhangi bir karışıklık yaşamaması için ikamet edeceğiniz adresi güncellemeniz önemlidir. Bu sayede olası sorunların da önüne geçersiniz.

Taşınma işlemi yaparken nakliye firmalarıyla anlaşmak zorunda mıyım?

Taşınma işlemlerinde nakliye firmaları sizin yerinize sizin için birçok hizmet sunmaktadır. Bir nakliye firmasıyla anlaşmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Yüksek katlı bir eve taşınırken sorun yaşanır mı?

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle asansörlü taşıma işlemleri gerçekleşmektedir. Bu sayede sorun yaşanmaz.

Taşınırken ekonomik anlamda zorlanır mıyım?

Hayır. Her bütçeye ve eşyaya uygun taşımacılık yapan firmalar sayesinde kendinize en uygun ve ucuz taşımacılığı yaptırabilirsiniz.

Taşınırken ilk nereden başlanır?

Taşınırken ilk olarak tarih ve gün belirlemelisiniz. Nakliye firmasıyla anlaşıp gün belirleyerek eşyalarınızı toplayabilirsiniz.

Ev taşımak zorlu bir işlem midir?

Hayır, sizin yerinize paketlemeden taşımaya kadar tüm işlerinizi halleden sektör içerisinde birden çok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan yardım alabilirsiniz.

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  ARA