0532 208 07 81 Tüm Türkiye'ye Nakliye Hizmeti 444 90 43
tr

Evden Eve Nakliyat Planlaması Nasıl Yapılmalı?

11.04.2022
62
pelikan

Evden Eve Nakliyat Planlaması Nasıl Yapılmalı?

Kendinize uygun bir ev buldunuz ve artık yeni evinize taşınmak için gün sayıyorsunuz. Bu durumda taşınmak için kolları sıvamaya başlarsınız. Eşyalarınızın hazırlığı, evin temizliği ve nasıl taşınacağını bulmak önemli bir noktadır.

Evden eve nakliyat yapmadan önce nasıl taşınacağınızı da hesaplamanız gerekmektedir. Pratik ve zaman kaybı yaşanmadan yapılan nakliye çalışmaları sizi son derece rahatlatacaktır. Gerek kağıda yazılan gerekse günlere bölünen taşınma planı sayesinde bu süreci zahmetsiz bir şekilde atlatabilirsiniz.

Evden eve nakliyat planlaması yaparken bazı durumlara dikkat edilmelidir. Eşya yüklemesinden nakliye firmasına kadar birden çok noktaya özen göstermeniz gerekmektedir. Bunlardan bazıları şöyledir:

 • Taşınmadan Önce Evinizi Temizleyin

Taşınma telaşına kapılmadan önce yapmanız gereken bazı basit işlemler vardır. Bunlardan biri de ev temizliği. Evinizi temizleyerek hem göz ardı etmiş olduğunuz bazı eşyalarınız gün yüzüne çıkar hem de hangi eşyayı nasıl götüreceğinizi kafanızda belirlemenize yardımcı olur.

Sizden sonra eve taşınacak kişiler için de son derece nezaketli bir hareket olan ev temizliği sayesinde taşınmaya başlamadan önce nereden başlayacağınıza da karar verebilirsiniz.

 • Size En Uygun Nakliye Firmasını Bulun

Evden eve nakliye işlemleri tek başına yapılamayacak kadar zahmetli ve zorlu bir işlemdir. Son yıllarda birçok işi bir arada yapan nakliye firmaları bulunmaktadır.

Bütçenize en uygun nakliye firmasını seçerek taşınma planlamanızı buna göre yapabilirsiniz. Bu firmalar, hem şehiriçi hem de şehirler arası firmalardan olabilir. Ağır yükleri sorunsuz taşıyan bu nakliye firmaları sizin için hayat kurtarıcı olabilmektedir.

Pelikan Nakliyat gibi sektörde adından söz ettiren nakliye firmaları, olası her türlü soruna karşı sigortalı taşımacılık yapmaktadırlar. Meydana gelebilecek hasarların önüne geçerek güvenilir taşımacılık yapılmasını sağlamaktadır.

Asansörlü nakliye hizmetlerinden sorunsuz ve kusursuz paketleme hizmetleri sayesinde tercih edilen bir nakliye firmasıdır. Taşınma planı esnasında isterseniz kolileme ve paketleme işlemlerini de hizmet olarak size sunan Pelikan Nakliyat, taşınma esnasında tüm konforu ve rahatlığı size sunmaktadır.

Nakliye firmasıyla görüşerek hem tarih ve gün belirlersiniz hem de taşınacak eşyaların ücretini öğrenebilirsiniz. Bu sayede kararlaştırılan güne kadar diğer taşınma planlarınızı devreye sokarsınız.

 • Eşya Listesi Çıkarın

Yapacağınız eşya listesi ile anlaştığınız nakliye firmasına yapacağınız ödeme hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz gibi kolileme ve paketleme işlemlerinde de nereden başlayacağınızı ön görebilirsiniz. Yapacağınız eşya listesi ile eşyalarınızı rahatlıkla sınıflandırabilirsiniz. Bu sayede gereksiz gördüğünüz ya da artık ömrünü tamamlamış olan eşyaları da fark edersiniz. Bu eşya seçme işlemi ile hem fazla yükten hem de bütçe fazlasından kurtulmuş olursunuz. Listesini çıkardığını ve ayırdığınız eşyaları doğru bir şekilde kolileyin. Bu sayede yeni evinize yerleşirken karışıklık yaşamamış olursunuz. Kendinize uyan bir paketleme işlemi sayesinde yeni evinizde ve taşınma esnasında hiç sorun yaşamamış olursunuz.

 • Planlama Esnasında Aboneliklerinizi Kapatmayı Unutmayın

Taşınacağınız evin tüm aboneliklerini kontrol etmeniz yararınıza olacaktır. Yeni evinize taşınmadan önce henüz konakladığınız evin;

 • Elektrik
 • Doğalgaz
 • Su
 • İnternet ve
 • Telefon aboneliklerini taşıyın. Bu sayede yeni taşındığınız evde herhangi bir eksiklik olmadan rahatlıkla yaşamaya başlayabilirsiniz.
 • Taşınma Gününüz İçin Kendinize Çanta Hazırlayın

Taşınma günleri genellikle telaşlı gerçekleşir. Herhangi bir gereksinimde kolileri açmak ve yeniden kapatmak neredeyse imkansızdır. Bu gibi durumlarda taşınma günü size kolaylık sağlayacak eşyaların bulunduğu bir çanta hazırlayın.Acil anlar için gerekli olan araç gereçlerden ilaçlara, özel ve önemli evraklardan atıştırmalıklara kadar birçok küçük ürünü bu çantaya koyarak zahmetsiz ve sorunsuz bir taşınma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Taşınmadan önce plan yapılmalı mıdır?

Taşınma günleri stresli ve yoğun geçer. Bu sebepten dolayı planlı ve programlı ilerlemekte fayda vardır.

Evden eve taşımacılık yaparken eşyalarım zarar görürse ne olur?

Bir sorun yaşamanız ihtimaline karşı Pelikan Nakliyat gibi birçok firma sigorta yapmaktadır. Zararınız sorunsuz karşılanmaktadır.

Evden eve taşımacılık yalnızca şehir içinde mi yapılmaktadır?

Hayır, pek çok firma yalnızca şehir içi değil aynı zamanda da şehirler arası taşımacılık işlemi gerçekleştirmektedir.

Taşınırken eşya planlaması yapılır mı?

Evet. Gereksiz eşyaların ortaya çıkarabileceği yük ve ekonomik güçlük farkı oluşmaması için eşyalarınızı toplarken planlama yapabilirsiniz.

Taşınırken anlaşılan nakliye firmaları hangi hizmetleri sunar?

Firmadan firmaya değişiklik gösterse de bazı firmalar: Asansörlü taşımacılık, şehir içi ve şehirler arası taşımacılık, sigortalı nakliye ve kolileme/paketleme hizmetlerini sunmaktadır.

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  ARA