0532 208 07 81 Tüm Türkiye'ye Nakliye Hizmeti 444 90 43
tr

Evden Eve Nakliyat Hizmeti Nasıl Verilir

05.10.2021
237
pelikan

Alıştığınız bir mekândan başka bir mekâna taşınmak herkes için güç bir iştir.  Taşınmaya giriştiğiniz evden eve nakliyat hizmeti hakkında bilgi sahibi olmanız işinizi kolaylaştıracak ve telaşınızı azaltacaktır. Taşınma eylemi farklı aşamalardan oluşur. Her aşamanın planlanması ve aynı önemde görülmesi gerekmektedir.

Evden Eve Nakliyat Aşamaları:

1- ANTLAŞMA

Eğer kendi aracınız ile taşınmayacaksınız bir firma ile anlaşmanız gerekecektir. Firma seçerken iletişimi kuvvetli, profesyonel bir ekiple çalışan, sistematik bir şekilde hareket eden bir firma tercih edin. Bu aşamada bulunduğunuz evin konumu, taşınacağınız evin konumu, oda sayısı, kat sayısı, firma tarafından taşınacak eşyalar, gün ve saat bilgilerinizi yazılı olarak firma ile paylaşmanız gerekmektedir.   Ayrıca odaların, eşyaların, evinizin bulunduğu sokağın resmini firmayla paylaşmanız gelecek araç ve eleman sayısının doğru tespitine yardımcı olacaktır. Bu süreçte bazı firmalar ekspertiz hizmeti sunarak ihtiyaç tespitinizi kolaylaştırmaktadır.  Taşınma sigortasının antlaşmanız dahilinde olup olmadığına dikkat etmeniz önerilir.

2-KOLiLEME

Eşyalarınızın kolay ve güvenli bir şekilde taşınabilmesi için paketlemek önemlidir.  Paketleme işlemini kendiniz yapabileceğiniz gibi anlaştığınız firmaya da bırakabilirsiniz. Paketleme işlemini firmaya bırakacaksınız, değerli eşyalarınızı kendiniz paketleyin ve evinize kendiniz taşıyın. Diğer eşyalarınız için paketleme işlemlerinin nasıl yapılmasını istediğinizi belirtin.  Kolileme işlemi sırasında bazı firmalar kolileri ek bir ücret karşılığında hizmete dahil eder. Bazıları sizin temin etmenizi söyler. Kırılacak eşyalar diğer eşyalardan farklı şekilde paketlenir ve işaretlenir.

3- De-monte

Evdeki eşyalarınızı duvara sabitlemiş olabilirsiniz. Hem bu eşyaların hem de dolap gibi parçalara ayrılıp taşınabilen eşyaların de-monte işlemleri yapıldıktan sonra düzgün bir şekilde paketlenip taşınması gerekmektedir. Bu da evden eve nakliyat firmaları tarafından sunulan hizmetlerdendir.

4- Taşıma

Tüm eşyalarınızı ve kolilerinizi taşıyabilecek büyüklükte bir araç bulmak önemlidir. Yukarıdaki işlemleri kendiniz yapacak olsanız bile uygun araç bulma, eşyaları araca yükleme boşaltma gibi işlemler için mutlaka yardıma ihtiyaç duyacaksınız. Eşyalarınızın itina ile taşınması, kısa sürede taşınması bu sürece dahil meselelerdir. Mesafenin belirlenmesi, aracın evlerin bulunduğu sokaklara girip giremeyeceği kontrol edilmelidir. Eğer sokak aracın giremeyeceği kadar darsa, aracın nerede durabileceğini önceden belirlemek önemlidir.

5-Monte

De-monte edilen eşyaların yeniden evde monte edilmesi ve eşyaların yerine yerleştirilecek şekilde kullanılabilir hale getirilmesi gerekmektedir. Bu aşamada nakliyat firmaları özel bir antlaşmanız yoksa temizlik kısmına karışmayacaktır.  Mobilyaların monte edilmesi ve sabitlenmesi tamamlandıktan sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

6- Yerleştirme

Eşyalarınızın tamamının taşınmasının ardından eşyalarınızın düzgün bir şekilde, isteğiniz doğrultuda yerleştirilmesi önem arz etmektedir. Taşınma esnasında orada bulunmayacaksanız, taleplerinizi yazılı bir şekilde firma yetkilisiyle paylaştıktan sonra firma görevlileri evinizi yerleştirecektir. Yerleşme işlemi uzun süren bir süreçtir. Karşılaşacağınız olası aksaklıkların taşınma sürecini uzatma ihtimaline karşı öncelikle yatak odası, mutfak gibi en çok ihtiyacınız olan yaşam alanlarını yerleştirin. Kaybolmasını korktuğunuz değerli eşyalar ve şahsi eşyaları daha sonra kendiniz yerleştirebilirsiniz. Açılmasını istemediğiniz kolileri işaretlerseniz firma görevlileri eşyalarınıza dokunmayacaktır. Yerleştirme tamamlandıktan sonra evi kontrol edip hasar kayıp tespiti yaptıktan sonra ödemenizi yaparak taşınma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kayıp ve hasar durumunda firmadan kaynaklı zararlarınızın karşılanması için zararınızı ve antlaşmanızı belgeleyen evraklarla firma ile iletişime geçebilirsiniz.  Birçok firma ihmalden kaynaklı kayıp ve zararlarınızı karşılamaktadır. Tüm sürecin belgelenmesi bir problemle karşılaşmanız durumunda size yardımcı olacaktır. Her firma yukarıdaki her adım için hizmet sunmuyor olabilir. Bu sebeple seçtiğiniz firmanın hizmet kapsamını iyi bir şekilde öğrenmeniz önemlidir.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    ARA