Ev Taşınırken Eşyalar Nasıl Paketlenmeli?

İlk kez ev mi taşıyacaksınız? Eşyalar nasıl paketlenir ve korunur bilmiyor musunuz? O zaman bu yazımız tam size göre!

Ev taşınmadan önce ilk yapılması gereken şey malzemesi kaliteli olan ambalajlama parçalarını satın almaktır. Pat patlar, jelatin, birçok kutu paketleme esnasında oldukça önemlidir. Cam gibi kırılabilir ürünler tek tek gazete ya da daha kaliteli bezlerle sarılmalıdır. Kutunun altı açılmaması için 4-5 defa bantlanıp kontrol edilmelidir. Kutunun en altına kalın köpükler koyulması, herhangi bir zemine çarpma durumunda eşyaların sağlam kalmasını sağlar. Bu köpüğün üzerinde tek tek paketlenmiş cam ürünler yerleştirilir. Kutunun fazla ağır olmamasına özen gösterilmelidir. Yerleştirme işlemi bittikten sonra üst kapak 4-5 kez bantlanmalı, daha sonra kırılabilir yazılmalıdır. Eğer kutunun hangi oda için paketlendiğini yazarsanız, yerleştirmek daha kolay olur.

Eşya Paketleme Firmaları Nedir?

Yeni evinize gitmek için sabırsızlanıyor musunuz? Ancak eşya paketlemeyi bilmiyor musunuz? Hiç endişelenmeyin, bu yazımız tam size göre!

Taşınmak oldukça stresli ve maliyetli bir işlemdir. Bu yüzden ilk kez taşınacak olanlar profesyonel nakliyat hizmetlerinden yararlanmalıdır. Değerli eşyaları olanlar, ilk kez ev taşıyacaklar, paketlemeye vakti olmayanlar nakliyat şirketlerinin paketleme hizmetinden yararlanabilir. Neredeyse evin bütün eşyası, özel ambalajlar ve paketleme kolileriyle kısa bir sürede depolanır. Depolama işleminden önce her koliye hangi odaya ait olduğuna kadar yazan firmalar, taşınma işleminde oldukça kolaylık sağlar. Ancak eşya paketleme firmaları bu hizmet için ekstra ücret talep etmektedir. Normal nakliyelerin minimum 1000 TL kadar fazlasını talep ederler. Paketleme işlemi, eşyanın yoğunluğuna ve taşınılacak mesafeye göre farklılık gösterir.

Taşınırken Eşyaların Kırılmaması İçin Ne Yapılabilir?

Taşınırken en büyük sorunlardan biri, değer verdiğimiz eşyaların saniyeler içerisinde kırılmasıdır. Bireysel ve nakliyat şirketlerinde bu sorunu sıklıkla yaşamak mümkündür. İki taşımacılık içinde en önemli maddelerden biri, eşyanın iyi paketlenmesidir. Eşyalar özel koruyucu ambalajlarla çevrilmeli, yırtılmayacak kalın kolilere yerleştirilmelidir. Kırılacak eşya varsa üzerine yazarak mutlaka belirtilmelidir. Eğer ilk taşınmaysa ve eşya taşımayı bilmiyorsanız, nakliyat şirketlerinin sunduğu paketleme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bunun haricinde taşıma şeklinizi standart taşıma değil asansörlü taşıma olarak tercih edebilirsiniz. Nakliye aracında bulunan asansör sistemi sayesinde eşyalarınız korunaklı bir şekilde taşınır.

Evden Eve Nakliyat Nedir?

Hayalinizi kurduğunuz evi satın mı aldınız? Yakın bir zamanda taşınıyor ancak eşyalarınızın kırılmasından mı korkuyorsunuz? Hiç endişelenmeyin! Bireysel taşımacılıkla pek çok eşyanızı kendiniz sağlam ve güvenilir bir şekilde taşıyabilirsiniz. Bunun haricinde beyaz eşya gibi yer kaplayan ve oldukça pahalı olan eşyaları parça eşya taşıma hizmeti sunan bir nakliyat firmasıyla taşıttırabilirsiniz. Evden eve nakliyat sayesinde her zaman kolayca istediğiniz şehre tüm eşyalarınızı taşıyabilirsiniz. Dar ve asansörü olmayan apartmanlar için asansörlü taşıma işlemini tercih edebilirsiniz. Bu sayede eşyalarınız balkondan kolayca evin içerisinde taşınır. Değerli eşyalarınızda korunaklı bir sistemle kırılmadan yeni yerlerini alır. Eğer bir taşınma işlemi gerçekleştirecekseniz, parça eşya taşıma, evden eve nakliyat, asansörlü nakliyat gibi birden fazla nakliye türünden yararlanabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir