0532 208 07 81 Tüm Türkiye'ye Nakliye Hizmeti 444 90 43
tr

Ev Taşıma Sırasında Yapılması Gerekenler

11.04.2022
72
pelikan

Ev Taşıma Sırasında Yapılması Gerekenler
Ev taşımak çok zahmetli ve yorucu bir iştir. Bu yüzden ev taşımak için bir plan oluşturmalı o plana göre hazırlık yapmalısınız. Aksi takdirde evinizi toplamak, taşımak ve yerleştirmek çok büyük bir dert olacaktır. Ev taşıması sırasında eşyaların toplanmasından nakliyat firmasının eşyalarınızı yeni evinize bırakmasına kadar yapmanız gerekenler ipuçları sayesinde sorunsuz bir taşınma süreci geçirebilirsiniz. Gelin şimdi ev taşıma sırasında yapılması gerekenleri inceleyelim:

●       Öncelikle yeni taşınacağınız evin yapılması gereken işi var mı diye kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer varsa yeni evinizin boya, badana tadilat ve tamirat gibi yapılması gereken bütün işlerinin bittiğinden ve taşınmaya uygun olduğundan bir ev olduğundan olmalısınız.

●       Yeni evinize hangi eşyaları götürebileceğinizi ya da hangi eşyaların alınması gerektiğiyle ilgili liste hazırlayın.

●       Evinizdeki eşyalarınızı paketlemek için yeteri miktarda koli, bant, karton, poşet gibi paketlemede lazım olacak eşyaları temin etmeyi unutmayın.

●       Paketleme sırasında elinize zarar verebilecek ürünler için mutlaka lateks ve iş eldivenleri bulundurun.

●       Günümüzde nakliyat firmaları bütün eşyalarınızı paketlese de özel ya da kırılmasından korktuğunuz özel eşyalarınızı önden paketleyin.

●       Hazırladığınız kolilerin ve eşyaların üzerine muhakkak içinde ne olduğunu ve hangi odalarda kullanılması gerektiğini yazın.

●       Özellikle kolilerde ve poşetlerdeki eşyaların çok ağır olmamasına dikkat edin. Koli ve poşetlerin kaldırma ağırlığını geçen koliler patlayacak, poşetler ise yırtılacaktır. Hem kolay taşınması açısından hem de dayanıklılık açısından ağırlık çok önemlidir.

●       Eğer çok fazla koli ve benzeri malzeme bulamadıysanız, mutfakta kullandığını tencerelerin içine yanlarını kabarcıklı naylonla koruyacak şekilde ev eşyası yerleştirebilirsiniz.

●       Eski evinizde size ait olup yeni evinizde değerlendirebileceğiniz malzemeler varsa mutlaka yanınıza alın.

●       Eşyalarınızı yeni evinizde hangi oda da kullanacaksanız nakliyat firmasını çalışanlarını eşyaları taşırken kullanılacak odalara yönlendirin.

●       Taşınma sonrasında eşyalarınızı paketlerden çıkartırken acele etmeyin. Bütün eşyaları açmak yerine oda da paketleri açın. Böylece oda da yerleştirebilir, işinizi daha düzenli yapabilirsiniz.

●       En son olarak yerleştirme işleminiz bittikten sonra koli, paket gibi artıklarınızı mümkün olduğunca büyük poşetlere koyup daha sonra değerlendirilecek ise ayrı bir kenara değerlendirilmeyecek ise geri dönüşüme göndermeyi unutmayın.

Tüm bunların yanı sıra taşınma esnasında en çok dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta nakliyat firmasıdır. Bütün emeklerinizle aldığınız eşyalarınızı zarar görmeden bir evden bir eve taşımak için doğru nakliyat firmasını bulmak çok önemlidir. Sizlerde gönül rahatlığıyla evinizin eşyalarınızı taşıtmak istiyorsanız Pelikan Nakliyat ile iletişime geçebilir. En kaliteli ve en uygun hizmeti güvenilir bir şekilde alabilirsiniz.

Ev Taşırken Eşyalar Nasıl Paketlenmeli ve Toplanmalı?
Taşınmak isteyen insanların için en zor kısımda taşınacak eşyaların paketlenmesi ve toplanmasıdır. Doğru yerlere konmayan eşyalar kırılıp zarar görebilmektedir. O yüzden paketleme yaparken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır.

Mobilyaları taşımak için öncelikle koltukların sökülecek kollarını sökün ve için sandıklı ise sandıkta olan eşyaları boşaltın. Zarar görmemesi için endüstriyel streç filmlerle sarabilirsiniz. Halı ve benzeri malzemeleri önce temizleyin ve düzgünce yuvarlayarak özel halı poşetlerine yerleştirin. Ahşap tarzı mobilyaları ise demonte ederek küçük hale getirebilirsiniz. Kırılacak eşyaların paketlenmesi için naylon kabarcıklı poşetler kullanın. Kırılacak eşyaları tek tek sararak kolilere yerleştirin, Özellikle cam eşyalarda gazete kâğıdı çok işinize yaracaktır. Kıyafetleri paketlemek için eğer kırışmayacak ise poşet kullanılabilir ama zarar görmesini istemiyor iseniz kolilere tek tek katlayıp koymak sizin için daha yararlı olacaktır. Elektronik eşyalar ve beyaz eşyalar en hassas eşyalardır dolayısıyla bu ürünlerin kutularını satın alırken atmamak yararlı olacaktır. Kendi orijinal kutularına koymak ürün zarar görmesini engeller.

Her ne kadar nasıl paketleme yapılacağına değinsek de günümüzde bütün paketleme ve toplama işlerini nakliyat firmaları yapabilmektedir. Sizler de güvenilir şekilde eşyalarınızı taşıtmak istiyorsanız Pelikan Nakliyat ile iletişime geçebilirsiniz.

Ev Taşımada Kullanılabilecek Malzemeler
Ev taşımadan önce muhakkak ev eşyalarını paketlemek gerekir. Ev eşyalarını doğru şekilde paketleme yapabilmek için bazı malzemelere ihtiyaç duyarız. Bu malzemeler;

●       Bant

●       Karton Koli

●       Baloncuklu Naylon

●       Kanepe ve koltuk örtüleri

●       Streç film

●       Mühürlenebilir plastik poşetler

●       Çöp poşeti

●       Tamirat malzemeleri

●       Ambalaj malzemeleri

●       Özel koruyucu malzemeler

●       Dezenfeksiyon malzemeleri

Gibi eşyalarınıza uygun olacak şekilde birçok malzemeyi önceden temin etmekte yarar vardır.

Artık nakliyat firmaları sayesinde bu malzemeleri temin etmek çok daha kolay olacaktır. Sizlerde Pelikan Nakliyat ile iletişime geçerek doğru paketlemeyi yaptırıp güvenilir şekilde eşyalarınızı yeni evinize taşıttırabilirsiniz.

Ev taşıma malzemeleri nerelerden alınır?

Ev taşıma malzemelerini genellikle market, mobilya mağazaları, beyaz eşya mağazaları, bakkal, kitapçı ve teknoloji mağazaları gibi yerlerden temin edebilirsiniz.

Ev taşımak için nakliyat firması nereden bulunur?

Ev taşımak için nakliyat firmalarını internet üzerinden bulmak mümkündür.

Eşyalarımı kim paketleyecek?

Eşyaların paketleme hizmetini yapacak olan ekip, nakliye hizmeti verecek firma ile olan anlaşma şartlarınıza göre belirlenir.

Eşya Paketlemede nelere dikkat edilmelidir?

Paketleme işlemi yaparken kullanılan malzemenin eşyalarınıza uygun olduğundan emin olun.

Ev Taşıma sonrası işlemler nelerdir?

Taşınmış eşyaların odalarına göre dikkatli bir şekilde açılması gerekmektedir. Önceden odanın eşyalarını taşıtmak size avantaj sağlayacaktır.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    ARA