0532 237 12 41 Tüm Türkiye'ye Nakliye Hizmeti 444 90 43
tr

Asansörlü Taşımacılık Nedir

Anasayfa » Asansörlü Taşımacılık Nedir
Asansörlü Taşımacılık Nedir

Asansörlü Taşımacılık Nedir?

Ev taşımacılığı; pek çok insan için halledilmesi zor gözüken konulardan birisidir. Çünkü ister büyük olsun, ister küçük olsun bir evin eşyasını başka bir eve götürmek başlı başına meşakkatli bir iştir. Fakat son yıllarda; taşımacılık şirketleri tarafından, bu problem için uygulanan güzel ve etkili bir çözüm mevcut. O da asansörlü taşımacılık. Teknolojinin gelişmesi, şehirlerin nüfus yoğunluğunun giderek artış göstermesi, yeni binaların sayısının artması, herkes için zamanın değer kazanması, ev taşıma işleminde güvenin önem kazanması nedeniyle bu yöntem daha popüler bir hale gelmeye başladı. İster şehir içi olsun, ister şehirler arası olsun asansörlü taşımacılık hızla yayılıyor.

Peki asansörlü taşımacılık nedir? Asansörlü taşımacılık; taşınacak olan eşyaların, bina dışına aktarılarak kamyona yüklenmesi ve sonrasında yeni eve aktarılması işleminin, bina dışından evin balkonuna ya da penceresine kadar ulaştırılan asansör ile taşınmasıdır. Yani daha sade ve anlaşılır bir tanımlama yapmak gerekirse; taşımacılık işleminin, bina dışına kurulan bir mobil yük asansörü ile yapılmasıdır. Pelikan Nakliyat bu alanda aradığınız hizmeti en kaliteli şekilde sizlere sağlayacaktır.

Asansörlü Taşımacılık Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nakliye alanında önemli bir rolü olan asansörlü hizmetler hakkında bilinmesi gereken bazı detaylar bulunur. Öncelikle; asansörlü taşımacılık yönteminin de %100 güvenli ve sorunsuz bir taşıma yöntemi olmadığı göz önünde bulundurulmalıdır. Tıpkı normal şekilde evden eve nakliyat işlemlerinde, bazı durumlarda, beklenmeyen aksaklıklar yaşanması gibi asansörlü taşımacılık sırasında da bazı aksaklıklar veya problemlerle karşılaşmak mümkün. Ayrıca taşıma işleminden önce, hangi eşyaların asansörle taşınacağını da belirlemek gerekiyor. Evinizin veya bulunduğunuz binanın bu yöntem için uygun olup olmadığına da karar vermenizde fayda var.

Asansörlü Taşımacılık Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Asansörlü taşımacılık yeni bir ortama sağlanan nakliye hizmeti için pet çok avantaj sağlar. Fakat bu hizmeti veren firmalar arasından doğru olanı seçmek ve aranılan kaliteyi bulmak müşteriler için önemlidir. Asansörlü taşımacılık firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Güvenliği her zaman ön planda tutun.
  • Size düşük fiyat veren her firmanın kaliteli olmayacağını unutmayın.
  • Sadece bir firmaya bağlı kalmak yerine, birkaç firma hakkında araştırma yapın ve bulduklarınızla ilgili kıyaslamalarda bulunun.
  • Firmanın nakliyat sözleşmesi yapıp yapmadığını kontrol edin ve sözleşme detaylarını mutlaka okuyun.
Asansörlü taşımacılıkta nelere dikkat edilmelidir?

Taşıma işleminden önce; çevre denetimi yapılmalı ve gerek duyulması halinde, asansörün kurulacağı alanda bulunan insanlar, dükkanlar veya araç sahiplerine konuyla ilgili bilgi verilmeli ve gerekli uyarılar yapılmalıdır. Eşyalar; kabine dikkatli ve dengeli bir şekilde yüklenmeli, kabinin kapasitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Öncelikli olarak büyük parçalar yüklenmeli, kalan ufak tefek parçalar bir sonra ki bölümde yüklenmeli. Taşıma işlemi şehirler arası yapılacaksa, zaman planlamasına dikkat edilmeli ve buna bağlı olarak yapılmalıdır.

Asansörlü Nakliyat Güvenirliği

Eşyalar hem güvenli bir şekilde, hem de çok daha kısa sürede taşınmış olur. Böylece firmaya da size de daha fazla zaman kalır. En güvenli taşıma yöntemlerinden birisi olduğu için, eşyaların zarar görme riski de en düşük seviyededir.

Asansörlü taşımacılığın dezavantajları nelerdir?

Özellikle büyük şehirlerde yüksek fiyatlar nedeniyle tercih edilme olasılığı düşük olabiliyor. Taşıma işleminin yapılacağı sokak çok uzun süre kapatılamadığı için zaman kaybı veya teknik aksaklıklar meydana gelebiliyor.

Kaliteli bir asansörlü taşımacılık hizmetinde olması gereken özellikler nelerdir?

İyi bir firma eşyalarınız hakkında tüm bilgileri detaylı şekilde öğrenmek ister. Ayrıca ihtiyacınızın ne olduğunu belirler ve buna yönelik çözüm sunar. Her açıdan teknolojiye ayak uydurur ve bu sebeple internet sitesi olmazsa olmazlarındandır.  Tüm ihtiyaçlarınızı tamamlayabilecek bir firma arıyorsanız Pelikan Nakliyat’ı tercih edebilirsiniz.

ARA